Seria zwycięstw zakończona porażka z Portland.

niedziela, 23 grudnia 2012 18:49

obraz                                                                          obraz

Portland Trail Blazers 96 (23:25, 21:28, 31:22, 21:18) 93 Phoenix Suns

Tekst pochodzi ze stroby enbiej.pl Autor: Quentin

Dobry materiał szkoleniowy można polecić tym, którzy chcieliby zobaczyć, jak nie powinno rozgrywać się końcowej akcji w ataku przy trzypunktowym prowadzeniu rywala. Wszyscy chętni powinni zgłosić się po radę do Alvina Gentry i Gorana Dragica lub obejrzeć końcówkę meczu Blazers-Suns. Suns mogli przedłużyć serię zwycięstw, jednak strasznie popsuli końcówkę meczu ostatecznie przegrywając w Rose Garden 93:96.

Wspomniana końcowa akcja miała miejsce po nieudanym wejściu pod kosz Lillarda(25pkt/7as), akcję uruchomił po przechwycie Gortat, podał do Dragica, a ten mając czystą pozycję „za trzy” postanowił oddać ją Dudley’owi, który nie miał możlwiości oddania rzutu, bowiem świetnie pilnowany był przez Batuma. Oddał ją więc innemu zawodnikowi Suns, jednak po chwili ta wróciła do niego, ale Batum nadal był tam gdzie powinien i Dudley przerzucił piłkę do Dragica, który wreszcie zdecydował się na rzut w beznadziejnie wymuszonej sytuacji.

Oczywiście piłka nie doszła celu i „Słońca” musiały uznać wyższość rywali w tym spotkaniu.
Pierwsza połowa wyglądała nieźle dla drużyny, w której gra Polak. Phoenix prowadziło 53:44 i kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Portland miało dużo strat (w całym meczu 21), w czym tkwił główny problem z odrabianiem strat.

Dopiero w trzeciej kwarcie gospodarze wzięli się za odrabianie i głównie za sprawąLillarda ta sztuka w końcu im się udała. Rookie rewelacyjnie spisał się w ostatniej kwarcie, w której uzyskał 9 punktów prowadząc do piątego z rzędu zwycięstwa swój zespół.

Prócz niego świetnie spisywał się JJ Hickson -19pkt/15zb (7 DD z rzędu!), Batum-13pkt/9zb/8as i Aldridge -17pkt/9zb.

W ekipie Phoenix najlepsze wrażenie pozostawił po sobie Gortat z 18 punktami i 9 zbiórkami. Suns przegrali zdecydowanie walkę na tablicach w tym meczu – 32 do 45.

Portland mają pierwszą tak długą serię zwycięstw od lutego 2011 roku. Osiągnęli także ponad 50% zwycięstw po raz pierwszy od stanu 2:1 z 3 listopada.

piątek, 21 grudnia 2012 17:54

Po serii 7 porażek z rzędu Phoenix Suns odnieśli ostatnio 4 zwycięstwa z rzędu, a gra drużyny uległa poprawie. Po dotkliwych przegranych kolejno z Detroit Pistons, Toronto Raptors, New York Knicks, Memphis Grizzlies, Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers i Orlando Magic mało osób wierzyło ze zespól będzie w stanie jeszcze wygrywać i przestanie spadać na dno tabeli.

Po tej serii porażek   Phoenix meili bilans (7 wygranych i 15 porażek). Tymczasem zespół odniósł w ostatnim czasie 4 wygrane na własnym parkiecei, pokonując Memphis Grizzlies , Utah Jazz, Sacramento Kings oraz Charlotte Bobcats a kibice mieli szansę oglądać wreszcie dobrą grę Suns. Obecnie Suns maja blinas (11 wygranych i 15 porażek).

W tabeli konferencji Zachodniej zajmują 13 miejsca, za Phoenix są tylko drużyny z Sacramento i Nowego Orleanu. Obecnie ósmy zespół w tabeli to Denver Nuggets z bilansem (14 wygr. I 13 por.).  Szanse na play off są więc nadal zachowane, a jeśli gra drużyny będzie jeszcze się polepszać mogą stać się realne. Będzie oto jednak naprawdę ciężko gdyż konferncja Zachodnia jest bardzo moncna i wyrówna o 8 miejsc w play off do końca sezonu będzie poatrząc aktualnie na tabelę rywalizować 13 drużyn.

Pocieszać kibiców Suns może także fakt że Los Angelses Lakers mają obecnie tylko o 1 wygraną więcej od Suns i przed sezonem jeden z faworytów do tytułu jest poza play off.

Na poprawę gry Suns w ostatnim czasie złożyło się kilka czynników mówi o tym Marcin Gortat w wywiadzie dla PAP.

„Trener trochę eksperymentował, a każdy z nas starał się odnaleźć w tym nowym stylu gry, w nowych schematach, z nowymi kolegami dookoła. Przy tym nikt nie prezentował swojej najlepszej koszykówki. Każdy starał się być bohaterem, brać ciężar gry na siebie. Często kończyło się to porażką zespołu. Brakowało nam też czasu na treningi, możliwości podszlifowania formy. Kalendarz na początku sezonu był bardzo napięty - dużo spotkań w krótkim odstępie czasu. Dopiero teraz, można powiedzieć, wskakujemy na drugi bieg. Mamy więcej czasu, by potrenować zagrywki i przećwiczyć rotację w składzie.”

Mamy nadzieję że więcej czasu na treningi nadal będzie służyć Suns i ich gra będzie jeszcze lepsza. Do końca roku Suns czeka jeszcze 6 spotkań 5  z zespołami będącymi obecnie w czołowych ósemkach w swoich konferencjach. Te mecze zweryfikują szanse Suns na play off i pokażą prawdziwy obraz obecnej formy zespołu. Jak sądzicie Phoenix stać jeszcze na awans do play off?? Czy seria wygranych będzie kontnuowana??